Rower jest dobry na wszystko

Popularyzacja sportów rowerowych ma swoje odzwierciedlenie w decyzjach władz lokalnych, które w swoich samorządach budują coraz więcej ścieżek rowerowych. W niektórych rejonach Polski ścieżkami połączone są miasta, dzięki czemu wiele osób może pozwolić sobie na realizowanie swojego zamiłowania do dwóch kółek. Wiele osób decyduje się na jazdę rowerem nie tylko dla rekreacji, ale przede wszystkim z powodu kłopotów zdrowotnych. Lekarze bardzo często zalecają wycieczki rowerowe dla osób ze schorzeniami ortopedycznymi lub kardiologicznymi.

Przed wybraniem się w trasę należy dobrze się przygotować, najlepiej wybierając taki rower, który będzie spełniał nasze wymagania. Jeżeli zamierzamy jeździć tylko i wyłącznie po ścieżkach, to możemy pozwolić sobie na miejską odmianę roweru. W przypadku gdy planujemy poruszać się po różnych terenach, warto kupić rowery górskie wyposażone w wielostopniowe przerzutki. Górale świetnie nadają się do jazdy po lasach, gdzie mamy do czynienia z górzystym i nierównym podłożem. Rowerzyści uważają także, że rowerami górskimi dobrze jeździ się w mieście. Ich budowa przystosowana jest do zmiennego podłoża, a dla wielu osób duże ułatwienie stanowią przerzutki, dzięki którym można zmieniać sobie stopień ciężkości pedałowania.

Przygotowując się do wycieczek rowerowych, nie można zapomnieć o wyposażeniu się w dodatkowe akcesoria. Wśród najważniejszych z nich wyróżnić należy przede wszystkim kask na głowę oraz rękawiczki zapobiegające powstawaniu odcisków i odparzeń na dłoniach. W przypadku długich eskapad warto wziąć ze sobą pompkę oraz bidon z zimnym napojem. Jeżeli trasa, którą sobie zaplanowaliśmy przejechać ma więcej niż 20 kilometrów, to powinniśmy także sprawdzić wcześniej prognozę pogody i odpowiednio się zabezpieczyć. Jak widać jazda rowerem składa się z wielu czynników, z których najważniejszym jest oczywiście odpowiedni rower. Bez spełnienia tego elementu trudno będzie czerpać z wycieczki rowerowej tego co najważniejsze – radości z naszego życia.

Więcej na: https://rower.com.pl/rowery-gorskie-mtb-841

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s